Vippeserum – Lad din indre glød skinne igennem

Vippeserum – Vær dit smukkeste selv 

Øjnene er et af de smukkeste facetter, ved et menneske. De udstråler hvem du er, hvad du føler og er med til at skabe din menneskelige identitet. Det er noget af det første vi ser, når vi møder en ny person og derfor kan lange, tætte vipper være med til at skabe dybde og give udtryk. Det er som rammen på et maleri, detaljen som fremhæver din naturlige skønhed. Med daglig vask af dit ansigt, brug af make-up og generel berøring, vil dine øjenvipper over tid modtage slid. For at holde dine vipper sunde og smidige, er øjenvippeserum et musthave for enhver, som ønsker maksimal effekt med minimal indsats.

For at opnå det fulde potentiale af din serum, vil det være mest fordelagtigt at bruge den på daglig basis. Du kan eksempelvis påføre den om aftenen, efter du har renset dit ansigt, for så at give den tid til at pleje dine vipper natten over. Resultaterne vil du kunne se allerede indenfor de første 6 uger, uanset om du bruger lash extentions, make-up eller foretrækker det naturlige look. 

Det aktive stof i vores vippeserum hedder bimatoprost og hjælper til at fremme væksten af dine egne vipper. Derudover indeholder den også glycerin, panthenol og allantoin, som alle har plejende og beskyttende egenskaber. Dette mindsker risikoen for irritation ved øjnene, som det kan forekomme ved andre produkter, med mindre skånsomme ingredienser.

Siden vi startede vores forretning i 2016, har vores mål været at levere de absolut bedste produkter, til vores kunder. Vi har derfor selektivt udvalgt alle vi varer vi fører, for at kunne garantere din tilfredshed. Vores mål er at være de bedste indenfor branchen og din foretrukne, online beauty-store. Vores grundværdier hedder derfor således: kvalitet, fleksibilitet og troværdighed. Alle disse værdier kan vi kun stå ved, ved at finde de mest effektive kvalitetsprodukter, så du altid vil være tilfreds med dit køb. 

Ønsker du at vide mere om vippeserum og hvad det kan gøre for dig? Så kan du med fordel se med på NR Kosmetik’s hjemmeside, hvor du vil kunne finde mere information om dette. https://nrkosmetik.dk/