Synes du, diamanter er for dyre? Prøv en bytteserie

Det er ikke uden grund, at diamanter er så dyre. Ud over at de er sjældne, er de nemlig også utroligt eftertragtede til smykker af enhver art. Diamanter funkler og har et eksklusivt look, der passer godt til de fleste kvinder. Men selvom man elsker diamanter, kan det være svært at skulle lægge så mange penge på ét smykke. Det er ikke mange, der har mulighed for at spare den slags penge op og bruge dem på en diamant nu og her. Derfor er bytteserier en løsning, der passer til mange. Med en bytteserie kan man købe en diamant her og nu og opgradere den, efterhånden som der bliver råd til det. Det er også den perfekte gaveidé, idet den kan bruges igen og igen.

Byt din sten til en større og betal kun differencen

En bytteserie gør det muligt for dig at opgradere til et større og andet smykke hen ad vejen. De færreste har råd til at købe et dyrt smykke nu og her, og derfor kan det være smart at dele betalingen op ved hjælp af en bytteserie. Køber du et smykke fra en bytteserie, kan du inden for 2 år opgradere til ethvert andet smykke. Det eneste, du skal betale for, er differencen mellem de to smykker. Derfor giver bytteserier mulighed for at gå med diamanter, samtidig med at du sparer op til de helt store smykker.

Gaven, der bliver ved at give

Et smykke fra en bytteserie hos Fangels.dk er et oplagt valg, når der skal købes gave til den kræsne kvinde. Det er nemlig gaven, der bliver ved at give. Hvis man fx giver det første smykke til den første bryllupsdag eller fødselsdag, kan man efterfølgende give opgraderinger i gave. Til sidst kan en lille gave altså ende med at blive til det drømmesmykke, som hun altid har drømt om.