Find din lokale glarmester i Holte & Virum

26 oktober 2021
Astrid Pedersen

advertorial

Har du baldret en rude i et af dine vinduer eller i dit drivhus – eller har du brug for at få skiftet ruderne i hele huset ud? Så skal du hive fat i din lokale glarmester.

Hvad er en glarmester?

En glarmester er en faguddannet håndværker med speciale inden for alt hvad der handler om glas. Det betyder at det er en glarmester som skal på banen når ruderne skal skiftes til mere miljøvenlige af slagsen, eller der skal monteres en ny rude efter en skade.

Hvor kan jeg finde en dygtig glarmester i Virum?

Er du bosat i det smukke Nordsjælland, nærmere betegnet Rudersdal Kommune? Så hedder din lokale glarmester Glarmester Henrik og Bent A/S.

Hos Glarmester Henrik og Bent A/S kan du få hjælp til alt hvad der vedrører ruder og vinduer i dit hus eller din butik. Glarmester Henrik og Bent A/S har mange års erfaring inden for såvel udskiftning af ruder som udskæring af spejle eller glas til billedrammer.

Du kan altid regne med en på en og samme tid professionel og personlig service når du overlader dine glarmester opgaver til Glarmester Henrik og Bent A/S. Og så holder Glarmester Henrik og Bent A/S nogle af områdets laveste priser på glarmester arbejde.

Hvem er Glarmester Henrik og Bent A/S?

Glarmester Henrik og Bent A/S er en glarmester virksomhed med mere end tyve år på bagen. De to dygtige glarmestre, som står bag virksomheden, hedder Henrik Normind og Bent Lundin og har hver især været i glarmester faget i over fyrre år.

Foruden de to ejere tæller Glarmester Henrik og Bent A/S tre dygtige glarmester svende som står klar til at hjælpe dig med alle dine glarmester opgaver. Du kan læse mere om Glarmester Henrik og Bent A/S, og få et godt tilbud på glarmester arbejde, på hjemmesiden henrikogbent.dk

Flere Nyheder