Bestil billige rengøringsmidler i høj kvalitet online

18 juli 2022
Astrid Pedersen

editorial

Er du indehaver af et professionelt rengøringsfirma? Så har du med sikkerhed behov for gode, billige produkter i høj kvalitet. Og dem kan du finde hos Rengros ApS.

Hvilke slags rengøringsmidler kan jeg købe hos Rengros ApS?

Rengros ApS er leveringsdygtig i alle former for rengøringsmidler og udstyr til professionel rengøring. Hos Rengros ApS kan du således anskaffe dig alt hvad du skal bruge i forbindelse med såvel privat rengøring som erhvervsrengøring og sanitetsrengøring samt vinduespolering.

Du kan gå på opdagelse i et stort udvalg af universal rengøringsmidler, som opfylder samtlige krav til miljøvenlighed. Du kan finde produkter til gulvvask og pleje af alle typer gulve, lige som du finder produkter til rengøring af glas – for eksempel spejle og vinduesruder – samt vaskemiddel og opvaskemiddel til såvel konsum som industrimaskiner.

rengøringsmidler

Rengros ApS kan også tilbyde et bredt udvalg af hudplejeprodukter og hygiejne produkter, for eksempel håndsprit, håndsæbe og håndcreme. Du kan i den online shop finde et stort og varieret sortiment af kalkfjerner og andre produkter til rengøring af eksempelvis kedler og kaffemaskiner. Og du finder selvfølgelig alt til rengøring af køkken samt sanitetsrengøring, det vil sige rengøring af toilet og bade faciliteter.

Endelig kan du hos Rengros ApS finde et solidt udvalg af produkter til vask og rengøring af bil, her under autoshampoo og rengøringsmidler til bilvaskeanlæg. I afdelingen for redskaber og udstyr kan du finde diverse sæbedispenser, doseringspumper, sprayflasker og lignende. Og endelig vil Rengros ApS altid kunne hjemskaffe special produkter, for eksempel midler til graffitirens.

Når du køber dine rengøringsmidler hos Rengros ApS, kan du være sikker på at produktet holder en høj kvalitet – og at det er fremstillet under hensyntagen til natur og miljø. Samtlige produkter er gennemtestet efter alle gældende standarder, og gennemgår løbende afprøvning i anerkendte laboratorier.

Du kan bestille dine professionelle rengøringsmidler fra Rengros ApS online på https://www.rengros.dk/rengoringsmidler 

Flere Nyheder